Van Eğitim  | Van Dershane  | Van kolejleri  | Deneme Sınavları
Bilgisayar korsanı, Zoom üzerindeki İncil dersini ele geçirip cinsel içerikli film izletti
Sosyal Medyada Paylaş
15 Mayıs 2020
admin

Bilgisayar korsanı, Zoom üzerindeki İncil dersini ele geçirip cinsel içerikli film izletti

Koronavirüs salgınının tesiriyle dünya genelinde bir hayli birey buluşmalar, dersler, çalışma grupları gibi işleri için video konferans uygulaması Zoom’u kullanmaya başladı. Amerika Birleşik Devletlerinin California eyaletinde de, bilgisayar korsanı, bir kilisenin, İncil çalışma grubuna katılan herkesin bilgisayarlarını ele geçirip cinsel içerikli film ve çocuk tacizi kapsayan görüntüleri yayınladı. Kilise yaşanan hadiseyle alakalı Zoom’a dava açtı.

KİLİSE İHLAL SEBEBİYLE ZOOM’U SUÇLADI

California eyaletinde bir kilise, bir bilgisayar korsanının İncil çalışma grubuna katılan herkesin bilgisayarlarını ele geçirip cinsel içerikli film ve çocuk tacizi görüntüleri yayınlaması sebebiyle video konferans uygulaması Zoom’a dava açtı. Saint Paulus Luteryen Kilisesi, çoğu emekli sekiz bireyin katıldığı dersin ortasında yaşanan hadiseyle alakalı olarak Zoom’u ilgisizlik, mahremiyet ve harcayıcı haklarının ihlalini yargıladı.

“BİLGİSAYAR KORSANI DAHA EVVEL DE EŞ HAMLELERDE BULUNDU”

Kilise, Zoom’un “bilgisayar korsanının daha evvel de eş hamlelerde bulunduğunu öğrenmesine karşın, kar ve kazancı, bilgi koruma güvenliği ve kullanıcı güvenliğine seçim ederek” atakları durdurmak için adım atmadığını korundu ve tazminat istedi. Zoom’dan yapılan söylemede ise hadisenin bilinmesinden sonra aynı gün saldırganın tespit edildiği, bu bireyin platforma ulaşımının yasaklanarak gidişatın alakalı makamlara bildirildiği belirtildi. İşletmenin söylemesinde, yakın bir zaman evvel güvenlik tedbirlerinin aktüellendiğine dikkat çekilerek “bu görüşmede olduğu gibi” kullanıcıların buluşma linki ve parolaları çok şahısla paylaşmaması gerektiğini kaydolundu.

TÜM KATILIMCILARIN BİLGİSAYARI ELE GEÇİRİLDİ

Kilise 6 Mayıs’taki görüşmenin 42’nci dakikasında tüm katılımcıların bilgisayarlarının ele geçirildiğini, evvel erişkin sonra da bebek ve çocukları mevzu alan cinsel içerikli film, ardından da çocukların şiddete maruz kaldığı görüntülerin gösterildiğini söylüyor. Kullanıcıların videoyu durdurmaya çalıştığı bunun üzerine bilgisayar korsanının yine atağa geçtiği belirtiliyor.

Bilgisayar korsanı, İncil dersini ele geçirip porno izletince kilise, Zoom'a dava açtı

EŞ ATAKLAR DAHA EVVEL DE YAŞANMIŞTI

Daha evvelde de değişik ülkelerde Zoom üzerinden mekteplerde yapılan bazı derslere eş ataklar tertip edilmiş, işletme yetkilileri bir dizi güvenlik aktüellemesi yapıldığına söylemişti. 9 sene evvel Çin orijinli Amerikalı teşebbüsçü Eric Yuan tarafından kurulan Zoom, özellikle koronavirüs salgınından sonra popüler hale gelmişti.

Bilgisayar korsanı, Zoom üzerindeki İncil dersini ele geçirip cinsel içerikli film izlettiBir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020