Van’da PKK’nın saldırısına uğrayan Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi o anları anlattı

Van’da PKK’nın saldırısına uğrayan Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi o anları anlattı

Koronavirüs salgını sebebiyle karantinaya alınan Özalp’ın Eğribelen Semti’ne Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından evvelki gün dayanak götürüldü. İlçeye saat 12.00 sıralarında dönüşe geçen takımın içinde bulunduğu vasıtaya, Mehmetalan Semti yakınlarında PKK’lı teröristlerce adi bir atak asıllaştırıldı. Atakta Özalp Belediyesi personeli Yıldırım Demir ile yolda vasıtaya aldıkları Kinyaz Karlıoğlu şehit oldu.

YARALI ÇALIŞAN TAHLİYE EDİLDİ

Özalp Belediyesi Kademe Bölümü’nde 5 yıldır misyon yapan, 2 çocuk babası Taner Temizel ise hadisede yaralı olarak kurtuldu. Hadise yerine ambulansla gelen sıhhat takımı, Temizel’i ilk olarak Özalp Devlet Sağlık Kurumu’ne ardından da Van Eğitim Araştırma Sağlık Kurumu’ne kaldırdı. Rehabilitasyona alınan ve bedenine 3 mermi isabet eden Temizel, bugün yapılan muayenelerinin ardından taburcu edildi.

“ARKADAN GELEN TAŞIT TARADI GEÇTİ”

Özalp terör hücumunda yaralanan belediye personeli Taner Temizel, hadise anını İHA muhabirine anlattı. Vefa Destek Gurubuna taşıt sürücülüğü yetersizliği sebebiyle katıldığını ifade eden Temizel, “O gün sürücü olarak oradaydım. Köye erzak dağıtmak için gittik. Erzakları dağıttıktan sonra dönüş yolunda bir bireyi de otomobile aldık. Yolda kazançken suikaste uğradık. Çok bir şey andırmıyorum. Arkadan gelen taşıt taradı geçti. O sırada otomobilden sıçradım ve kanala düştüm. Sonra ambulans gelip sağlık kurumuna kaldırdı bizi. Çok kan kaybettim ve şuurum yerinde değildi. Şu an sıhhat gidişatım gayet iyi” diye konuştu.

Van'da PKK'nın saldırısına uğrayan Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi o anları anlattı

“GENEL GİDİŞATI İYİ”

Hastanın genel gidişatının iyi olduğunu ve şifayla taburcu edileceğini dile getiren Van Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik ise “Tetkik neticesinde yaralımız için her hangi bir kasvet tespit etilmedi. Genel gidişatı bugün de iyi. Yaralanma hadisesinden sonra 2’inci günündeyiz. Şu anda hastamız gayet iyi. Bugün taburcu etmeyi tasarlıyoruz. Hastamızda gayet iyi sezdiğini söyledi. Hastamızı şifa ile taburcu edeceğiz” biçiminde konuştu.

Van'da PKK'nın saldırısına uğrayan Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi o anları anlattıSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
    you make blogging look easy. The overall look of your
    website is excellent, let alone the content!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Malatya Haber