Üniversite, kız çocukları hakkında tepki çeken sözlere imza atan Profesör Kutluk Özgüven’in görevine son verdi

Üniversite, kız çocukları hakkında tepki çeken sözlere imza atan Profesör Kutluk Özgüven’in görevine son verdi

Akit TV’de ‘bayan-erkek rolleri ve ilişkiler’ mevzusunun tartışıldığı programda, üniversitede öğretim vazifelisi olan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, canlı yayında çocuk yaşta doğurmayı korunarak 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri sürmüştü. Bu lafları tepki sürükleyen Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’in üniversitedeki misyonuna son verildi.

“BU LAFLARI MAZUR GÖRMEMİZ OLASI DEĞİLDİR”

Üniversiteden mevzuyla alakalı yapılan yazılı söyleme şöyle; “İstanbul Aydın Üniversitesi İAÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim personeli olarak vazife yapan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’in’in, bir televizyon programında dile getirdiği ve kamuoyunda olduğu gibi İAÜ Ailesi içinde de infial uyandıran söylemeleri kamuoyunun malumudur.Bir evvelki söylememizde de belirttiğimiz üzere, Çocuk istismarını bayağı bir olgu gibi yansıtmayı amaçlayan, hatta Türk Ceza Kanunu’na göre kabahat olarak da görülebilecek bu söylemeleri, Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitelerinden biri olan bir eğitim müesseseyi olarak kabul etmemiz, mazur görmemiz, görmezlikten gelmemiz veya “düşünce ve ifade hürlüğü” kapsamında değerlendirmemiz asla olası değildir.

TEPKİ SÜRÜKLEYEN LAFLARIN SAHİBİ PROFESÖRÜN MİSYONUNA SON VERİLDİ

İstanbul Aydın Üniversitesi, 2003 senesinden bu yana akademisyeni, talebesi, yönetimsel ve hizmetli personeliyle bir tam, bir aile olarak, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının oluşturulmasına yaşamını adamıştır. Geleceğin cumhurbaşkanlarını, bakanlarını, bürokratlarını, bilim insanlarını, diplomatlarını, iş insanlarını ve liderlerini yetiştirmeyi kasteden, “Bilgiyi mahsule dönüştürüp kendi cemiyetinin ve toprağının öz bedelleriyle bezeyerek ekonomiye katma bedel sağlama” misyonunu ve “Aydınlık bir geleceğe” sloganını takip eden bir üniversitede, müessesenin prensipleriyle, nezaket kavrayışıyla ve dünya görüşüyle tamamen ters düşen bu cins sapkın düşünceler ve dünya görüşleri kendine yer bulamaz. Bu bağlamda, İAÜ İdare Kurulu’nun 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 14.00 haysiyetiyle bir araya gelerek, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’in üniversitemizdeki misyonuna son verilmesi kararı aldığını kamuoyuna duyururuz. Bundan sonraki meşru sürecin takipçisi olacağımızı ve lüzumlu bilgilerin kamuoyuyla tekerrür paylaşılacağını bildiririz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. My spouse and I stumbled over here from a different website and thought I might check things out.

    I like what I see so now i am following you. Look forward to going over your web page repeatedly.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Malatya Haber