• DOLAR
  5,9235
  %0,04
 • EURO
  6,5773
  %0,14
 • ALTIN
  297,25
  %0,17
 • BIST
  7,7902
  %0,15
AÖL sınav yerleri 2017 bugün açıklandı!Öğrenmek İçin Tıkla

AÖL sınav yerleri 2017 bugün açıklandı!Öğrenmek İçin Tıkla

AÇık Öğretim Lisesi okuyan binlerce öğrenci için bir sınav haftası daha geldi, çattı. 9-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek sınavlar öncesi öğrenciler son çalışmalarına devam ediyor. Diğer yandan ise AÖL sınav giriş yerleri sık sık araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı sitesini ziyaret eden adaylar ”AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı” sorusunun yanıtını arıyor. 2017 Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri ekranını buradan bulabilirsiniz.

Öğrenim hayatına Açık Öğretim Lisesi ile devam eden binlerce öğrenci için sınav haftası yaklaştı. 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak olan sınav öncesi AÖL sınav yerleri en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili henüz bir duyuru yayımlamadı. Adaylar Açık Öğretim Lisesi sınav yerleri sorgulama ekranına aol.meb.gov.tr adresinden erişebilecekler. İşte 2017 AÖL sınav giriş yerleri sorgulama sayfası..

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Açık Öğretim Lisesi sınavları öncesi adaylar nerede sınava gireceklerini merakla bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen son dakika duyurusuna göre AÖL sınav giriş yerleri açıklandı

AÖL SINAV YERLERİ SORGULA

AÇIK LİSE SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLECEK?

Bugün içerisinde açıklanması beklenen ”AÖL sınav yerleri” Milli Eğitim Bakanlığı’nın aol.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Açık Lise öğrenci giriş yapmak isteyen adaylar ise yine bu adresten öğrenci numaraları yaparak giriş sağlayabilirler.

AÖL’DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi “ortak”, 80 kredi ise “alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi “ortak”, 72 kredi ise “seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ

7 – 8 Ekim 2017 tarihlerinde 3 oturum şeklinde gerçekleştirilen, 2016-4. Dönem ek sınavlarının açıklanması ve 30 Ekim 2017 yeni kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte 2017-1. Dönem sınav tarihleri belli oldu. Açık Öğretim Lisesi 2017—2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavlarının 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

AÖL’DEN DİPLOMA DUYURUSU

2016-4 dönem ve önceki dönemlerde mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının basımı tamamlanmış olup Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilmiştir.

Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerinin, teslim tutanaklarını kargoyu teslim alır almaz Müdürlüğümüze göndermesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?