• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,45
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
Pertevniyal Lisesi Taban Puanı? Puanı En Yüksek Liseler ?

Pertevniyal Lisesi Taban Puanı? Puanı En Yüksek Liseler ?

Pertevniyal Lisesi Taban Puanı

 

Geçmişi oldukça geriye dayanan eğitim kurumu 1872 yılında kurulmuştur. Fatih İstanbul da yer alan lise en iyi eğitim kurumları arasında yerini almıştır. Fatih ilçesinin merkezinde yer alan eğitim kurumu Valide sultan camii yanında yer almaktadır. Türkiye’nin en köklü kurumları arasına yer alan Pertevniyal Lisesi taban puanı ile de dikkat çekiyor. Başarılı olması nedeni ile diğer liselerin üzerinde puan isteyen lise, öğrenciler arasında zor ulaşılabilecek liseler arasında gösterilebilir. Ancak zamanında koyulacak hedefle istenen ve hedeflenen liseye girmek aslında hiç de zor değil.

 

Başarı Puanı Nedir Ve Nasıl Ulaşılır?

 

Fatih ilçesinde yer alan bu okulun başarı puanı 82 ortalamasında olup, öğrenciler için hedef koyulacak liseler arasında gösteriliyor. Bu hedefe ulaşmak için öncelikle aileler ve çocuklar hedef koyarak bu hedefe uygun hareket etmelidirler. Tek yapmanız gereken doğru şekilde eğitim almak ve puana elde etmek için evde belirli bir düzen kurulmalıdır. İstanbul Fatih ilçesi en kolay ulaşım olan bölgelerden biri olup, çocuğunuz bu liseyi kazandığında gidip gelme konusunda asla problem yaşamazsınız

Puanı En Yüksek Liseler 

Liseye başlayacağınız zaman mutlaka kaliteli bir lise seçmeniz gerekiyor. Bu sayede geleceğe saha sağlam uzanabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim alt yapınızın profesyonel olması sizi başarıya götürecek en önemli etkenlerin başında gelir. Ayrıca kariyer yapmanıza da imkan tanıyacak lise eğitimine gereken özeni göstermeniz gerekiyor. Liseye giriş için belirli bir taban puanına ulaşmanız sonucu liseye kayıt yaptırabilirsiniz. Her lisenin taban puanını farklıdır. En yüksek puana sahip liseler arasında Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yer alıyor. Lise eğitim kalitesi ile öğrencileri geleceğe güven içerisinde hazırlıyor.

Kadıköy Anadolu lisesi taban puanı ise 490.051 olarak yer alıyor. Bu lisede en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Ayrıca lisenin merkezi konumda yer alması da öğrenciler açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Çapa Gen lisesi de geçmişten gelen deneyim ve tecrübesi ile eğitim hayatı içerisinde yer alıyor. Ayrıca puanı yüksek liseler arasında da 493.7 taban puanı ile yer alıyor. Lisede verilen eğitim kalitesi sizi geleceğe güven içerisinde de hazırlıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?