• DOLAR
  5,9253
  %0,07
 • EURO
  6,5786
  %0,16
 • ALTIN
  297,07
  %0,11
 • BIST
  7,7956
  %0,22
İzmir’de Varis Tedavisi Sunan Kurumlar

İzmir’de Varis Tedavisi Sunan Kurumlar

Toplardamarların şişmesi ve kan birimi ile deri altında mavi renkli bir oluşum karşınıza çıkacaktır. Varis olarak nitelendirilen bu sorun, erkek ve kadın cinsinde eşit oranda gözlemleniyor ve yaşça büyük kimseler de risk altındadır. İzmir varis tedavi merkezleri araması yaptığınızda takdirde şehirde bu hizmeti sunan sayısız kurum ve kuruluşun yer aldığını sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Uzun süre ayakta kalmak, gebelik dönemi ve aşırı kilolar gibi birtakım nedenler barındıran bu hastalık, genetik bir miras olarak da karşınıza çıkabiliyor. Endişe etmenize gerek yok çünkü doğru tedavi yöntemi tespit edilip uygulandığı takdirde sizler de kısa süre içerisinde bu sorundan kurtulabilecek ve gündelik hayatlarınıza dönüş yapabileceksiniz.

Lazerle Varis Tedavisi Mümkün mü?

İlkel yöntemler yeni dönem ile geride bırakılmış durumda. Lazerle varis tedavisi izmir araması yapıldığında bunu çok daha net bir şekilde görebiliyoruz. Kateter destekli uygulamada herhangi bir acı ya da ağrı durumu söz konusu olmayacak ve damarın yakılma işlemi çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirilecektir. Hali hazırda birçok kurum ve uzman hekim, öncelikli olarak bu yöntemi tercih ediyor. Varislerin yok edilmesi ile birlikte yan etkinin en az solduğu tedavi yöntemlerinden biri olduğunu da hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Tek seans yeterli olmayabilir ve varislerin yoğunluğuna bağlı olarak seans sayısı da arttırılabilir. Hastalık teşhis edildikten hemen sonra doktorunuz bu konuda daha detaylı bilgi verecek ve tedavi süreci hakkında merak edilenleri de yanıtlayacaktır.

Varis Tedavisinde Kullanılan Diğer Yöntemler

Varis tedavisi için kullanılan çok sayıda yöntem var. Varisli damarın çıkartılması, en eski ve ilkel yöntemlerden bir tanesidir ve zahmetli olması nedeniyle son dönemde bu yöntemin yavaş yavaş terk edilmeye başlandığını görebiliyoruz. Dama içerisine köpük verme uygulaması olarak bilinen damar skleroterapisi ise hali hazırda uygulanan başarılı yöntemlerden bir tanesidir. Doğru uygulama neticesinde başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

Son olarak, az önce de ifade ettiğimiz gibi lazerle varis tedavisi bir adım daha öne çıkıyor ve popüler bir uygulama olduğunu görebiliyoruz. Anestezi destekli bu tedavi yönteminde ağrı ya da acı gibi bir his ile karşı karşıya gelmiyorsunuz ve aynı zamanda hastanın ayağa kalkma süresi de daha kısadır. Gündelik hayatlarınıza adapte olmanız diğer yöntemlere göre daha hızlı ve daha sağlıklı olacaktır ayrıca kılcal damar tedavisi İzmir araması yaptığınızda bu yöntemi uygulayan kurumlara da daha kısa süre içerisinde erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?