• DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  1,1300
Bakan Selçuk: ‘İş Kulüplerinde online olarak 2 bin 613 gencimize eğitim verdik’

Bakan Selçuk: ‘İş Kulüplerinde online olarak 2 bin 613 gencimize eğitim verdik’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ülkemizde ilk korona virüs olayının görülmesinin ardından milyonlarca çalışana dayanak olduklarını, bununla beraber İş Kulüplerinde verilen surat surata eğitimi elektronik civara taşıyarak, gençlere ve iş arayanlara da dayanağın sürdüğünü bildirdi.

İŞKUR tarafından verilen bu eğitimlerde iş arayanları işgücü piyasasına hazırladıklarını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İş Kulübü eğitimlerimizde özgeçmiş hazırlama, kariyer tasarılaması ve iş görüşmesinde yapılması gerekenler gibi mevzuları katılımcılara aktarıyoruz” dedi.

2 bin 613 genç online eğitimden faydalandı

COVID-19 pandemi süreci sebebiyle iş arayanlara müteveccih online eğitimler tertip ettiklerini belirten Bakan Selçuk, “İş arama maharetlerinin geliştirildiği bu eğitimler hem gençlerimiz hem de iş arayan yurttaşlarımız için ehemmiyetli. Toplamda 2 bin 613 gencimiz bu eğitimden faydalandı. Gayemiz bu eğitimleri online olarak Türkiye geneline yayarak daha çok yurttaşımıza erişmek” ifadelerini kullandı.

Eğitimlere üniversiteler dayanak oldu

Eğitimlere iş arayan yurttaşların yanı gizeme üniversiteleri de hissedar kıldıklarının altını çizen Bakan Selçuk şu ayrıntıları paylaştı:

“Ankara Çalışma ve İş Müesseseyi Şehir Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan İş Kulübü; Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Başşehir Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi ve TED Üniversitesi talebelerine müteveccih İş Kulüpleri Eğitimi tertip etti. Bu online eğitime bin 102 gencimiz katıldı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?