AÖF 2020 Bahar Yarıyıl’inde mezun olanların diplomaları ne zaman verilecek? AÖF diploma denetleme ekranı!

AÖF 2020 Bahar Yarıyıl’inde mezun olanların diplomaları ne zaman verilecek? AÖF diploma denetleme ekranı!

24 Haziran ve 8 Temmuz tarihleri arasında hakikatleşen Açıköğretim Lisans imtihanları bitmesinin ardından birkaç gün içinde neticeler söylenmişti. AÖF Talebe Giriş ekranında tüm derlerden geçtiğini gören son sınıf talebelerinin diploma evraklarını nasıl alacağı merak mevzusu oldu. Sistem üzerinden “AÖF diploma dokümanı alma nasıl yapılır, AÖF mezun dokümanı alma ve AÖF mezun transkript alma nasıl alınır” biçiminde aramalar yapan lisans mezunları, 2020 AÖF mezuniyet diplomalarını bir an evvel almak için sabırsızlanıyor.

AÖF 2020 BAHAR YARIYILI MEZUN OLANLAR MEZUNİYET DOKÜMANI

Anadolu Açıköğretim Fakültesi’nin yaptığı AÖF imtihanlarının bitmesinin ardından talebeler www.anadolu.edu.tr adresinden talebe giriş ekranından girişi yaparak diploma dokümanı denetlemeye başladı. Yapılan aramalarda; mezuniyet yerine geçebilecek mezun trankript dokümanı alma, diploma dokümanı alma ve mezun dokümanı almak isteyen talebelerin eli boş kaldı.

2020 AÖF DİPLOMA DENETLEME EKRANI

https://www.anadolu.edu.tr/diploma-dogrula
Adresi üzerinden erişilerek ve talebe numarası ile beraber AÖF diploma numarası girilerek diplomalar doğrulanacak.

AÖF 2020 DİPLOMALARI NE ZAMAN VERİLECEK?

AÖF 2019 – 2020 seneyi mezun diplomalarının ne zaman verileceğine dair Anadolu Açıköğretim Fakültesi’nden henüz yanıt gelmedi. Geçmiş senelerde mezuniyetlerle alakalı söylemeler yapan Anadolu Üniversitesi Yetkilileri şunları söylemişti;

2020 AÖF DİPLOMASI SINAVLAR SÖYLENDİKTEN 20 GÜN SONRA

“Diplomalar, yarıyıl sonu imtihanı neticeleri İnternetten söylendikten sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlarımıza verilmek üzere bağlı oldukları AÖF ofislerine gönderilmektedir. Ancak staj mükellefliği bulunan talebeler stajlarını bitirdiklerini belgeledikten veya laboratuvar uygulama dersi bulunan talebeler laboratuvar uygulama dersini bitirdikten sonra diplomalarını alabilirler.”

2020 AÖF DİPLOMASI NASIL ALINACAK, DİPLOMA KARGOYLA SEVK EDİLECEK Mİ?

Mezun olan talebelerin merak ettiği bir öteki mevzuda “AÖF 2020 mezuniyet diploması nasıl alınacak, AÖF diplomaları kargoyla yollayacak mı” sualleri olmuştu. Geçtiğimiz yarıyıllar için AÖF mevzuyla alakalı şu söylemeyi yapmıştı;

“Mezunlarımız bağlı oldukları AÖF ofisine özel kimlik ve talebe kimlik/tanıtım kartlarıyla kendileri veya legal vekilleri müracaat eterek imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez. Diplomalar talebenin adresine veya istediği resmî müesseselere posta veya kargo ile sevk edilmez. AÖF ofisleri arasında diploma yollama harekâtı yapılmaz.
Fakülteye öğretim gideri ve öğrenim fiyatı/talebe katkı hisseyi borcu olan talebelerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir.Mezunlarımız diplomasını teslim almadan evvel üzerindeki bilgilerin doğruluğunu kesinlikle hakimiyet etmelidir.

Mezuniyet tarihinden sonra kimlik bilgilerinde duruşma kararı ile farklılık olması hâlinde evlenme ve boşanma hariç yeni kimlik bilgilerine göre diploma tertip edilmektedir.

GEÇİÇİ MEZUNİYET DOKÜMANI VERİLMEZ

Mezunlarımıza diploma haricinde geçici mezuniyet dokümanı, öğrenim dokümanı, yazı gibi mezuniyeti belirten evrak verilmemektedir.”

AÖF 2020 SONBAHAR YARIYILINDA MEZUN OLANLARA DİPLOMASINI VERMİŞTİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin yaptığı söylemeye göre Sonbahar Yarıyılı’nde mezun olanların diplomaları 19 Şubat 2020 tarihi itibari ile verilmişti.
AÖF 2020 Sonbahar Yarıyılı diplomaları için şu söylemeyi yapmıştı;

“Açıköğretim Sistemine göre öğrenim gören talebelerimizden 2019-2020 öğretim seneyi Sonbahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu İmtihanı neticesinde mezun olanların diplomaları bağlı oldukları Açıköğretim bürolarına sevk edilmiştir.
Diploma, mezunumuza veya legal vekiline bağlı olduğu AÖF Ofisi tarafından imza karşılığında teslim edilmektedir. Ayrıca diplomalar adrese sevk edilmemekte ya da ofisler arası transfer yapılmamaktadır.

Mezunlarımızı tebrik eder, hayat boyu bilmenin lideri Anadolu Üniversitesi olarak giriş imtihansız İkinci Üniversite fırsatı ile sizleri tekerrür aramızda görmek isteriz. Giriş İmtihansız İkinci Üniversite fırsatı ile alakalı ayrıntılı bilgi ve müracaat yapmak için ikinciuniversite.anadolu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.”

GÜNÜN EHEMMİYETLİ HABERLERİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Does your blog have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to send you
    an e-mail. I’ve got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
    Either way, great website and I look forward to seeing it
    grow over time.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Malatya Haber