2020 KPSS müracaatları saat kaça kadar yapılacak? KPSS müracaatı nereye yapılacak, fiyatı nedir?

2020 KPSS müracaatları saat kaça kadar yapılacak? KPSS müracaatı nereye yapılacak, fiyatı nedir?

2020 seneyi Kamu Personeli Seçme İmtihanı müracaatı bugün bitiyor. Devlet kadrolarında memur olmak için KPSS imtihanına girecek adaylar için bugün son müracaat günü! KPSS müracaat operasyonlarının ve araştırmalarının çok yoğun olduğu bugün, KPSS müracaatı saat kaça kadar yapılır sualleri ÖSYM merkezlerine gelen ve en çok sorulan sualler oldu. Peki 2020 KPSS imtihanına müracaat harekâtları nasıl yapılır? KPSS imtihan fiyatı ne kadar ve nereye yatırılır? İşte 2020 KPSS lisans ekranı ve müracaat ayrıntıları…

13 Temmuz Pazartesi 2020 KPSS müracaatları saat kaçta bitecek?

30 Haziran tarihinde başlayarak binlerce bireyin müracaat yaptığı 2020 KPSS imtihanının son müracaat tarihi 13 Temmuz başka bir deyişle bugün mesai saatinde bitecek.

Devlet kadrosunda sarih bulunan pozisyonlara ceddilmek için; Genel Kabiliyet, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri ile ÖABT ve Lisans seanslarına katılım gösterecek adayların müracaatı son güne kadar doğru bir biçimde yapıldıysa geçerli sayılacak. KPSS müracaat tarihleri henüz bitmeden adaylardan operasyonlarının süratli yapılması bekleniyor.

2020 KPSS müracaatı için evvel ödeme mi yapılması gerekiyor?

KPSS müracaatının reelleşmesi için adayların imtihan fiyatını ödedikten hemen sonra müracaat harekâtı yapılabiliyor. Peki KPSS imtihanı için nereye nasıl müracaat yapılacak? KPSS imtihan müracaat süresi ve saati en son kaçta bitecek?

İşte, son gününde KPSS müracaatları hakkında merak edilenler..

KPSS müracaatları saat kaça kadar devam edecek, nasıl yapılacak?

2020 KPSS müracaatını son güne vazgeçen adaylar, KPSS müracaat saatinin saat kaçta biteceğini merak ediyor. Bugün mesai saatine kadar müracaat harekâtları için ödeme yapılacak ve müracaat harekâtları hakikatleşebilecek. Mevzuyla alakalı söyleme yapan ÖSYM tarafından yapılan ilan şu biçimde;

2020-KPSS Lisans İmtihanının Genel Kabiliyet-Genel Kültür seansı ile Eğitim Bilimleri seansı 06.09.2020 tarihinde, Alan Bilgisi seansları 12-13.09.2020 tarihlerinde, Hocalık Alan Bilgisi ÖABT seansı ise 20.09.2020 tarihinde uygulanacaktır.
İmtihana müracaatlar, 30 Haziran – 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
Adaylar, müracaatlarını elektronik etrafta ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla veya fertsel olarak saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.
İmtihana ait detaylı bilgi 2020-KPSS Lisans Rehberinde yer almaktadır. Adaylar, Rehbere alttaki iletişimden ulaşabileceklerdir. İmtihana müracaat etecek adayların Rehberi dikkatle tahlilleri gerekmektedir.

KPSS 2020 lisans imtihan neticeleri ne zaman söylenir?

KPSS 2020 lisans imtihan neticeleri ne zaman söylenir sualinin yanıtını merak eden kamu memur adaylarına, ÖSYM’nin fotoğrafı internet sitesi üzerinden yapılan söylemeye göre, 9 Eylül ve 22 Ekim 2020 tarihleri arasında söyleneceğini belirtelim.

2020 KPSS müracaat fiyatı ne kadar?

• KPSS Genel Kabiliyet-Genel Kültür Seansı/Eğitim Bilimleri Seansı Her Bir Seans İçin : 80,00 TL
• KPSS Alan Bilgisi İmtihanları Her Bir Seans İçin : 55,00 TL
• ÖABT Her Bir ÖABT Alanı İçin : 80,00 TL
Fiyat ödeme için son gün, 14 Temmuz 2020
İmtihan fiyatı ödeme harekâtları müracaat süresi içinde ve müracaat süresi bittikten sonraki ilk iş gününde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasından “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS imtihan müracaatları hangi bankalara yatırılacak?

• Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM aygıtı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.

• Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç
• Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç
• Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç
• Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç
• Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
• ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç
• Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM KKTC’den müracaat etecek adaylar hariç
• Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve mobil bankacılık Şubelerden ve ATM’den fiyat yatırılmaz.
• İmtihan fiyatı, ÖSYM’nin internet sayfasında e-HAREKÂTLAR’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

2020 KPSS müracaatı nasıl yapılır?

2020 KPSS lisans müracaatları için adayın TC kimlik numarası ve parolası ile giriş yapılacak. ÖSYM’nin AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden müracaat harekâtı hakikatleşecek.

Müracaat için sisteme giriş yapmanız yeterli olmayacak, kesinlikle KPSS 2020 lisans imtihan fiyatını 13 Temmuz tarihine kadar yatırmış olmanız gerekir. Aksi halde ÖSYM, KPSS müracaatınızı onaylamayacak. Yapmış olduğunuz müracaat ve harekâtlar ÖSYM tarafından geçersiz kabul edilecek.

ÖSYM Aday Harekâtları Sisteminde resminizin geçersiz olması ya da eğitim bilgilerinizde beceriksizliklerin olması müracaatınızı yasaklamayacak. Bu gidişatlarda ÖSYM merkezlerinden müracaat yapmanız gerekecek.

KPSS MÜRACAATLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS 2020 Lisans imtihanı müracaat fiyatları nedir?

Bugün yayımlanacak KPSS müracaat rehberi içerisinde, KPSS lisans fiyatların hangi bankalara yatırılacağı da bilgisi de olacak. 2019 senesinde yayımlanan rehberde şu bilgiler yer almıştı: İmtihan fiyatı, rehberin son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

2020 KPSS ne zaman yapılacak?

• 2020 KPSS Lisans GENEL KABİLİYET-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ İmtihanı tarihi: 6 Eylül 2020
• 2020 KPSS Lisans ALAN BİLGİSİ 1. gün: 12 Eylül 2020
• 2020 KPSS Lisans ALAN BİLGİSİ 2. gün: 13 Eylül 2020
• 2020 KPSS Hocalık Alan Bilgisi ÖABT: 20 Eylül 2020
• 2020 EKPSS: 11 Ekim 2020
• 2020 KPSS Ön Lisans: 25 Ekim 2020
• 2020 KPSS Ortaöğretim: 22 Kasım 2020
• 2020 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT: 27 Aralık 2020

GÜNÜN EHEMMİYETLİ HABERLERİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Malatya Haber