• DOLAR
  5,9253
  %0,07
 • EURO
  6,5786
  %0,16
 • ALTIN
  297,07
  %0,11
 • BIST
  7,7956
  %0,22
Yurtdışı Dil Eğitim Okulları

Yurtdışı Dil Eğitim Okulları

Yurtdışı Dil Eğitim Okulları

 

Dil eğitimi almak isteyen birçok kişi, dil eğitimi hizmeti veren kurslara gider. Bu kurslar teorik açıdan sizlere pek çok konuda eğitim verir. Fakat kursları başarıyla bitiren kişiler bile yurtdışında iletişim kurarken zorluk yaşamaktadır. Bu sebeple hangi dili öğrenmek istiyorsanız, o ülkedeki dil eğitimi okullarına gitmenizi öneririz. Yurtdışında alacağınız birkaç haftalık eğitim bile, sizlerin dil öğrenmesinde çok büyük faydaları olacaktır.

 

İngiltere’de dil eğitimi

İngilizce dil eğitimi almak isteyenler İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Avustralya gibi ülkeleri tercih etmektedir. Özellikle ülkemizdeki birçok kişi, İngiltere’yi tercih ediyor. Peki neden İngiltere?

 • Ülkemiz ile olan yakınlığından dolayı… İngiltere-Türkiye uçuş süresi ortalama 4 saattir.
 • Ana dili İngilizce olduğu için…
 • Başarılı ve saygın bir ismi olan okulların büyük bir kısmının İngiltere’de olması…
 • İngiltere’de bulunan okullar, akreditasyon almadan hizmet verememektedir. Bu sebeple okullarda verilen hizmet, öğretmen ve personel kalitesi ve güvenlikli olmaları nedeniyle tercih edilmektedir
 • Verdikleri dil eğitimi, program içerikleri çok geniştir.
 • Her yaş grubuna dil eğitim desteği verirler.
 • Avrupa’nın en güvenilir ülkelerinden biri olması…
 • Her tip konaklama türünden dolayı…

Yukarıdaki sebeplerden dolayı, İngilizce dil eğitimi için, İngiltere en çok tercih edilen ülkelerin başında yer alıyor.

 

Türkiye’deki dil eğitim kursları ve önemi

Son senelerde, teknoloji ve ekonomi anlamında sayısız gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelerin ışığında, birçok alan ve sektörde olduğu üzere, yabancı dil eğitimi de büyük önem kazanmıştır. Bununla paralel olarak, 1997 senesinde, ilköğretim 4. Sınıf itibariyle İngilizce dil eğitimi verilmeye başlamıştır.

Ülkemizde de başta İngilizce olmak üzere, birçok dil de eğitim hizmeti veren kurslar bulunmaktadır. Öğrencilerine birçok avantaj sunan bu dil eğitim kursları, isteyen öğrencilere yurtdışında da eğitim fırsatı sunmaktadır. Ayrıca artan rekabetten dolayı birçok alternatif eğitim seçenekleri ile de hizmet vermektedirler.

 

Yurtdışında en ucuz dil eğitimi

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişiler için, verilen eğitimin kalitesi dışında ücreti de önemli bir etken. Son yıllarda artan talep nedeniyle dil eğitim kursları, yurtdışında en uygun fiyatlı dil eğitimleri için birbirleri ile yarış haline girdi. Bunun yanı sıra hangi ülkede eğitim alındığı da fiyatı etkileyen başka bir faktör. Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda, en ucuz ülke Kanada olurken, en pahalı ülke ise İngiltere olmuştur.

 

Yurtdışı eğitimli İngilizce kursları

Dil eğitim kurumları, birçok dilin öğrenimi konusunda eğitimler vermektedir. Kendi bünyeleri içinde verdikleri bu eğitimin dışında, yurtdışı eğitimli İngilizce kursları da hizmet verdikleri başka bir alan. Dil eğitim kursu, birçok ülkede bulunan dil eğitim okulları ile anlaşmaları sayesinde, verdikleri bu hizmeti en kusursuz şekilde yerine getirmektedirler. Bunun yanı sıra gidiş dönüş uçak bileti, konaklama vb. gibi diğer konularda da hizmet vermektedirler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?